Zdravá spiritualita

leden 17, 2019

Zdravý rozum

Marketa Selinijana Napsal(a) 

Nejen v běžném životě, ale i v oblasti spirituality bychom měli zapojovat zdravý rozum.
Existuje nespočet alternativ, kterými se člověk může v dnešní době zabývat. Internet je nabídkami doslova zahlcen. Naučili jsme se nepřemýšlet a přijímat informace tak, jak nám je někdo předkládá. Automaticky je pak považujeme na pravdivé a sžíváme se s nimi.
Je to sice pohodlné, ale také nás to zahlcuje, místo, aby nás to pozvedalo.

Kdybychom začali všechny informace, které se k nám dostanou, přezkoumávat v oblasti srdce, zjistili bychom, že ne se všemi souzníme. Že ba naopak, někdy dokonce věříme úplným lžím, které jsme si vštípily jako pravdu. Je těžké z tohoto systému vystoupit. Ale zároveň je to tak osvobozující, že naše duše netouží v prvé řadě po ničem jiném. Touží osvobodit se od nepravd, které člověka udržují v šedi duality a otevřít se proudům své vlastní moudrosti.

Člověk se nestane spirituální tím, že bude navštěvovat spirituální akce nebo číst tento druh literatury. Ba naopak přemíra informací zahlcuje naše nitro a člověk má pak potíže rozeznat, co mu říká jeho srdce, nedokáže se na sebe pořádně naladit.

Nejcennějším cestou v oblasti spirituality je jít dle rčení: "Méně znamená více."
Pokud cítím touhu po hltání informací, nevím, jakému směru se věnovat dřív, co dřív navštívit, jakou energii použít, u postele mi leží několik rozečtených knih duchovní literatury, do toho jím všemožné zázračné preparáty, ve všem vidím spirituální pozadí - tak pravděpodobně nejsem na cestě světla, ale na cestě k vlastnímu duchovnímu pádu. Pokud se člověk nezastaví, může skončit i v ambulantní péči ústavu. V životě je nutné zkrátka používat zdravý rozum kdekoli, včetně spirituální sféry.

Je důležité si vše postupně osahat, naučit se s energií od začátku pracovat a chápat její principy, naučit se pracovat efektivně a přitom stále stát nohama na zemi. Je třeba najít rovnováhu a začlenit spirituální svět do svého života, nikoli ním svůj dosavadní život nahradit. Pak vše plyne harmonicky a člověk na své cestě dělá rychlé a trvalé pokroky.

Právě prožitek určuje to, zda je naše cesta úspěšná. Méně slov a více prožitků (ne však dramatických ani útrpných) - to je spirituální cesta Nové doby.

Z každé akce či terapie byste měli odcházet naplněni radostnými dojmy, s otevřeným srdcem a pocity vnitřního klidu a míru. Pak si můžete pogratulovat, že vaše volba akce / terapie byla úspěšná a na své cestě jste udělali krok kupředu.

To samé platí i u čtení literatury. Stovky stran krásného textu vám nepomohou k osvícení. Mnohdy k tomu pomůže jen jedna jediná věta, kterou si dovolíte prožít nebo text, jenž je naplněn láskyplnou energií, kterou při čtení vnímáte tak, že v prožitcích ztrácíte text. Text je v textech skutečnosti jen vodící šňůrou energie, která vám pomáhá se pozvednout.

Pečlivě sledujte to, co čtete. Textem knihy, channelingu či článku si dokážete energeticky i ublížit, pokud tento text není psán ve vibracích lásky. Výbornou zprávou je, že pokud se vám podaří naladit se na své srdce, takové texty ani neotevřete a zůstanou pro vás neznámé. Možná zjistíte, že postupně nemáte skoro vůbec co číst. Že texty tvořené ve staré energii vám již zkrátka nevyhovují a nic vám neříkají. Může se tak začít probouzet vaše vnitřní moudrost.

Pokud již z dálky dokážete výše uvedené rozpoznat, pak jste dokončili základní školu spirituálního poznání a pokračujete ve studiu střední školy, kde je hlavním předmětem objevování své vlastní moudrosti. Gratuluji vám.

 

Více z této kategorie: « Vnitřní rovnováha