Zdravá spiritualita

leden 17, 2019

Vnímání energie

Marketa Selinijana Napsal(a) 

Energie je neviditelná vibrace, ze které se však skládá úplně vše, co existuje. Nejen hmotný svět, ale i jakákoli myšlenka, emoce je formou energie, která se okamžitě zhmotňuje.

Čím dříve se naučíme pracovat se svými myšlenkami, tím dříve zkvalitníme a zlepšíme svůj život po všech stránkách.

To, co umí způsobit například nenávist nebo zloba, to každý z nás zná. Určitě to někdy zažil to na vlastní kůži. I když nejsme přímými účastníky, tuto energii doslova cítíme ve svém těle, jen když se přiblížíme do prostoru, který je ní naplněn. Pokud s vibrací neumíme pracovat, je víc než pravděpodobné, že nás tato vibrace dříve či později pohltí. Získáváme pak "nechtěně" také špatnou náladu nebo negativní pohled na svět. Naše pozitivita a optimismus se těžce udržuje.

Pokud však umíme pracovat s energií a naše aura je pevná a celistvá, takové prostředí pro nás nebude o nic méně zatěžující než běžné prostředí společnosti. Ba naopak dokážeme tuto negativní energii z prostoru automaticky transformovat. Okamžitě se prostředí mění a i přítomní se ve svých emocích stabilizují.

Energii nelze popřít a stejným způsobem funguje jakákoli emoce. Naše myšlenky, byť nevyřčené, fungují stejným způsobem. Jsme neustále v procesu tvorby energií - každý z nás, bez výjimky.

V dnešní době existuje nespočet systémů, jak se naučit pracovat s energií a využívat ji ve svůj prospěch. Jsou kvalitní, i méně kvalitní, některé jsou úsměvné a využívají naivity lidí, některé dokonce dokáží i ublížit.

Je dobré si uvědomit, že vše, co k životu potřebuješ, nosíš v sobě. I onu energii. Jen je třeba se s ní naučit pracovat, rozvíjet ji a tím, jak se člověk prací na sobě zprůchodňuje a stává se světlem, tím silněji funguje i jakýkoli přenos energie. Je to logické a přirozené.

Pokud bych měla něco doporučit, pak se z obecného hlediska dá říct, že energie reiki (základní dva stupně) je plně postačující k tomu, aby člověk pochopil základy, na kterých svět vibrací funguje. Najdi si však takový kurz, který je z velké části praktický a nemá základy v dogmatech a zastaralém předávání informací. Reiki je energie vzdušná, hravá, není ničím spoutaná a je všude. Lektor by měl sám ve svých vibracích zářit, měla by z něj čišet vnitřní radost a pohoda. Učení by mělo probíhat radostnou a volnou formou s nácvikem používání intuice v praktickém použití energie reiki.

Více o reiki se dozvíte v následujícím článku 

 Vnímání energie REIKI

Naše tělo je silně ovlivněno životem v dualitě a nese na sobě mnoho neviditelného balastu, který nám blokuje jemnohmotné vnímání a ztěžuje nám život. Když na sobě pracujeme, postupně tyto vrstvy neviditelného oblečení sundáváme, a stáváme se jasnocitnými. Dokážeme vnímat situace i beze slov a nenecháme se oklamat slovy, která často nesouhlasí s vnitřním přesvědčením řečníka, ale jsou jen naučenými frázemi. S člověkem, který je jasnocitný se nedá manipulovat. Je to obrovská výhoda života v dnešní době.

Více z této kategorie: Sjednocená čakra »