Zdravá spiritualita

leden 17, 2019

Sebeláska

Marketa Selinijana Napsal(a) 

Buď sám sobě nejlepším přítelem.

Kolikrát stojíme svému štěstí a úspěchu sami v cestě?
Kolik šancí a možností člověk prošvihne jen díky tomu, že si málo důvěřuje nebo nevěří svým schopnostem?
Sami si způsobujeme mnoho smutků, žalu a křivd jen proto, že jsme sami sobě více nepřítelem než přítelem.

Kdybychom byli sami sobě přítelem, dodali bychom si odvahy, když nás odvaha opouští, utěšovali by jsme se, když pochybujeme, odpustili by jsme si své chyby a slabosti, poplácali bychom se po zádech, abychom si dodali důvěru a odvahu, věnovali bychom se svému tělu i duši, aby nestrádalo ani v jedné oblasti a milovali bychom se takoví, jací jsme.
Když jsme sami sobě přítelem, nikdy nejsme sami.


Jak již jednou řekl Abraham Lincoln:
"Když jednoho dne odložím otěže moci a ztratím všechny přátele, pak budu mít stále ještě nejméně jednoho a ten žije v hloubi mého nitra."

Je jen na tobě, kdy uzavřeš přátelství sám se sebou.

Obrázek, který máme sami o sobě, rozhoduje o tom, jestli se milujeme a cítíme se milováni, jestli máme láskyplné a harmonické vztahy, jestli jsme šťastní nebo nešťastní.
Když bojujeme sami se sebou a odmítáme se, pak ničíme sami sebe a narušujeme všechny naše vztahy.

To, že je svět stále více znečištěný je odrazem zvyšujícího se nedostatku sebelásky lidí. Čím více lidí se začne své sebelásce věnovat, tím více a rychleji se začne naše planeta, Lady Gaia, uzdravovat.

Jak poznáš nedostatek sebelásky?

Nedostatek sebelásky vede z dlouhodobějšího hlediska k agresivitě, zlobě, žárlivosti, závisti, strachům, nejistotě, žárlivosti, komplexům, depresím, partnerských a sexuálním problémům, nadváze, alkoholismu, osamělosti, jednání pod tlakem, dokonce až např. k týrání dětí atd.
Je příčinou mnohých problémů lidí.

Projevuje se i tím, že má člověk stále něco proti sobě, není se sebou spokojený a kritizuje. Je malý, tlustý, velký, tenký, má velký nos, malý nos, dlouhé nohy, krátké nohy, velká prsa, malá prsa, hodně vlasů, málo vlasů atd. Říká si např. "Já dutá hlava, já id..t, já zbabělec, já husa pitomá, já vůl atd."
Stále se srovnává s ostatními a vždycky najde někoho, kdo je lepší, krásnější, inteligentnější, atraktivnější, úspěšnější atd.
Zastává názor, že jiní jsou důležitější než on a upřednostňuje je před sebou.
Neumí přijmout pozitivní slova, chválu např. na pochvalu typu: "Dneska vypadáš dobře." odpoví např. "Ále, nestojí to za nic.", "Byly už lepší dny.", "To si nemyslím." atd.

Někdy člověk nedostatek sebelásky řeší nákupy drahých a krásných věcí, kosmetickými operacemi, nastřelováním vlasů, nezdravým zkrášlováním těla – tetováním, piercingem atd.
Pokud je sebevědomí člověka závislé na názoru ostatních, pak jsou jeho pocity na houpačce. Když o něm někdo řekne něco pozitivního, vyroste, když něco negativního, je náhle úplně malinký. Nad svými pocity ztrácí kontrolu.
Zkusme věnovat lásku sami sobě.

Stoupni si před zrcadlo a řekni si z očí do očí, že se máš rád (a). Vyšli lásku sám sobě a přijmi ji. Touto láskou potom postupně obal celé své tělo. A během přenosu lásky vnímej, jaké pocity tě doprovází. Zažíváš souhru s energií své duše, protože duše vyzařuje lásku, která je její přirozenou energií.

Když začneš milovat sám sebe, začneš lásku vyzařovat. Ostatní poznají, že jsi láskou, že jsi světlem, a že všichni jsme jednota. A právě tímto jednoduchým způsobem každý jednotlivec mění svět. A i tobě za to patří veliký dík.