Terapie světla

leden 17, 2019

YogAlign®

Marketa Selinijana Napsal(a) 

Dovedeš si představit, že se ve svém těle cítíš pohodlně, bez bolesti, že jsi vzpřímený,
volně dýcháš a bez ohledu na svůj věk se zkrátka cítíš dobře?


Svému tělu systematicky ubližujeme dnešním životním stylem.

- Příliš často sedíme. Když sedíme, tak v nevhodných pozicích.

- Málo se pohybujeme. Když sportujeme, tak obvykle děláme sport, který nám bere přirozené křivky těla.

- Odnaučili jsme se používat intuici a vnímat komunikaci těla. Díky tomu věříme všemu, co se kde píše, či se kde řekne. Je pak přirozené, že si nevědomky ubližujeme, protože jsme vypnuli hlavní tělesnou kontrolku a své tělo nevnímáme jako svého životního parťáka.

- Při sportování přehlížíme varovné impulsy těla (bolest, napětí) a i přes nepohodlnost cviku ho dál provádíme v domnění, že je to tak správně, protože to tak dělají všichni.

- Stresujeme se. A když se snažíme uvolnit, uvolňujeme mysl a ne hloubkově celé tělo, každou buňku. Nepracujeme na prevenci stresu.

- Bereme jednotlivé části těla jako oddělené a nevnímáme, že vše spolu ve viditelných (fascie) i neviditelných (meridiány, čakry) drahách v jednom celku souvisí. Například se snažíme trvale odstranit blokádu krční páteře ať již cvičením či masáží a vůbec nás nenapadne, že příčina oslabení je někde jinde. Pravidelným odblokováním stejných potíží tak vyhazujeme peníze do vzduchu, místo abychom se zaměřili na odstranění příčiny, a tím do budoucna ušetřili nejen finance, ale i svůj čas a také výrazně zkvalitnili svůj život.

- Jsme pohodlní a věříme všemu, co nám jiní říkají, než abychom se o informace zajímali a jejich pravdivost a relevantnost prověřili našim zdravým rozumem.

- Domníváme se, že pevné svalstvo lze vybudovat jen tvrdým tréninkem a rozlišujeme sporty na dámské a pánské. Nesprávné používání strečinku vede ke stresovaným svalům a vytaženým vazům, což se později u přetížených jedinců projevuje náhlými úrazy při pohybu.

- Považujeme za normální, že s věkem tělo bolí a zmenšujeme se.

Tyto a další zastaralá přesvědčení nás nutí zacházet s tělem jako s věcí a nepřistupovat k němu jako k daru, kterého bychom si měli vážit a s láskou se o něj zajímat a starat.

YogAlign®

je šetrná terapeutická metoda cvičení, která pomáhá vracet tělo do rovnováhy.
Kombinace sebemasáže, unikátního dýchání, protahování, posilování a relaxace umožňuje tělu navázat
na svou vlastní inteligenci a vrátit se do přirozených křivek i v běžném životě. 
YogAlign pomáhá lidem v každém věku zkvalitnit život. 

YogAlign®

se zaměřuje na celkové posílení těla. Až je vaše tělo přirozeně vzpřímené,
zvyšujete svou fyzickou kondičku unikátním posilovacím cvičením. 
YogAalign je tedy vhodná i pro ty, kdo potřebují zvýšit svou fyzickou kondičku či provozují vrcholový sport.

 

YogAlign® vyvinula Michaelle Edwards, která žije na Havaji (ostrov Kauai) a dlouhodobě se zabývá otázkou správného postoje a zdravého pohybu. Sama prošla roky klasické jógy, která jí z dlouhodobého hlediska sice přinesla pružnost, ale zároveň také potíže v oblasti kolen a kyčlí. Včas začala své potíže řešit a hledat jiné cesty. YogAlign cvičení vyvinula ve spolupráci s fyzioterapeuty, lékaři, anatomy a dalšími odborníky na tělo právě pro ty, kteří cítí, že tělo potřebuje něco víc než jen výdrž v nepříjemných pozicích či tvorbu břišního pekáče (six pack). Prakticky celá metoda je o cílené práci s fasciemi těla, které jsou naší vnitřní sítí, jenž vše v těle navzájem spojuje. Pochopení vzájemné provázanosti fasciální sítě je úspěchem v práci, která vede zpět k životu bez bolesti. 

YogAlign přináší:

 • návrat k přirozeně zakřivené páteři (řešení hyperlordózy, hyperkyfózy ....)
 • uvolnění tlaku v oblasti zad, uvolnění bederní páteře
 • posílení vnitřního středu těla
 • uvolnění hrudníku a břišních orgánů
 • uvolnění a protažení ztuhlých částí těla
 • posílení ochablých částí těla
 • práci s fasciemi a PNF technikou, která umožňuje přepis starých vzorců těla
 • více energie, více uvolnění, více radosti do života, více optimismu
 • návrat rovnováhy, zklidnění myšlenek a psychiky
 • zlepšení paměti, mozkové aktivity
 • zkvalitnění sexuálních prožitků
 • pomoc při potížích s otěhotněním
 • systematický komplex uvolnění, protažení a posílení celého těla

YogAlign není:

 • cvičení v bolesti
 • výdrž v nepříjemných polohách
 • x opakování pouze proto, aby se něco posílilo (posílit lze oslabené i při nízkém počtu opakování,
  pokud je u toho správně využitý dech)
 • nuda při rutinním provádění cviků
 • oddělený trénink pouze pro určitou svalovou skupinu těla
 • rozlámání po další dny po tréninku
 • masová lekce bez osobního přístupu

YogAling je vhodná pro každý věk. Je nápomocná při jakékoli bolesti těla, při chybném postoji nebo jen pro odbourání stresu a prožívání více radosti ze života. Cvičí ji teenageři, těhotné ženy, ženy po porodu, rekreační a vrcholoví sportovci, dělnické i kancelářské profese, manažeři, podnikatelé, důchodci. Každému se cvičení přizpůsobuje na míru dle aktuálních potřeb jeho těla.

Novým moderním směrem jógy je fasciální jóga. Tato jóga není totéž co YogAlign. Také pracuje s fascií, ale úplně na jiném principu než YogAlign. U YogAlign na sobě poznáváte změny v postavení těla hned po prvním cvičení. A postupně se usazují.

Když nevíte, pro jaký druh cvičení se rozhodnout, vždy se nalaďte se na inteligenci svého těla a optejte se, zda vám dané cvičení přinese pro tělo víc výhod než zátěží. Optimální pohyb je pro vás pak ten, kdy se tělo na cvičení těší a získává z něj jen samé výhody. Najít takový pohyb je někdy hledáním jehly v kupce sena, ale hledání se vyplatí a tělo se vám za to vždy nespočetněkrát odmění. A určitě si vaší změny všimne i vaše okolí.

YogAlign je cvičení, které jsem vnitřně hledala mnoho let. Zahrnuje v sobě fyzickou, emocionální, mentální i spirituální část. Je celistvé. Jsem ráda, že ho mohu nyní představit i vám.

S YogAlign se můžete seznámit na skupinové lekci v malém počtu účastníků nebo v individuální terapeutické lekci dle vašich časových možností. Cvičení lze vyzkoušet i na našich týdenních akcích a nepravidelně vyhlašujeme i jednodenní vícehodinové workshopy.

Délka lekce: 90 minut

Oděv: doporučen je pohodlný oděv, ideální oděv kopíruje postavu, aby bylo během cvičení vidět postavení vašich kolen a práce bránice, teplé ponožky

Cena lekce: 180 Kč (7,5 Euro) - pravidelná skupinová lekce v Prostějově;

                      980 Kč (41 Euro) - 90 minutová individuální terapeutická lekce (Prostějov, Praha, ostatní místa dle poptávky)

YogAlign workshop: několikrát ročně pro vás pořádáme půldenní YogAlign workshop v Prostějově nebo v místě vašeho bydliště (pro více informací nás kontaktujte)

YogAlign trenéři: Marketa Selinijana (pouze skupinové lekce) nebo Roman Sharas (skupinové a individuální terapeutické lekce).
Marketa Selinijana vzhledem ke svému vytížení osobní lekce s klienty nevede. Oba trenéři prošli nejen zahraničním, ale i českým školením, které umožňuje v ČR a SR vykonávat práci cvičitele a neustále se v práci s tělem vzdělávají.

Více o YogAlign: www.yogalign.cz - stránky o metodě v českém jazyce; www.yogalign.com - stránky Michaelle Edwards
- v anglickém jazyce

Místo konání: Prostějov, po dohodě.

YogAlign lze využívat také v rámci pravidelné péče o své tělo pro zkvalitnění svého života. 


YogAlign nenahrazuje lékařské, fyzioterapeutické ani rehabilitační ošetření a nemůže za něj být ani považována.