Terapie světla

leden 22, 2019

Zvuková masáž tibetskými mísami

Marketa Selinijana Napsal(a) 

Tibetské mísy

Každý tón nese určité vibrace a ty mají určité schopnosti.
Když například rodiče láskyplně hovoří na dítě, které pláče, dítě se brzy uklidní a je opět spokojené.
Vibrace tónů zklidňují strachy a obalují dítě zvukovým polem harmonie,
ve kterém se dítě cítí dobře. 

Slovo / řeč má velkou sílu. S využitím této moudrosti tedy může lidský hlas nebo jakýkoli nástroj např. tibetské mísy nastolit pořádek v lidském těle, což vede k uvolnění napětí.

 

Lidé byli vždy přitahováni harmonickým zvukem. V katedrálách a kostelech jsou zvony a zvonkohry, kdy se člověk může ponořit do zasněného světa zvuku.

Zvuková masáž se zakládá na prastarých znalostech účinků zvuku a védského léčitelského umění pocházejícího z Indie před 5000 lety. Ve východní filozofii člověk vzniknul ze zvuku, sám je tedy zvukem. Každého člověka tak tvoří jeho vlastní individuální zvuk v jeho osobnostní struktuře.

Zvuková masáž má široké spektrum účinků.

Když hodíte kámen do vody, tvoří se kruhy, které jsou stále větší a větší. A přesně tak se šíří zvuk tělem, protože tělo se skládá z více než 70% z vody. Vodu obsahuje i každá buňka fyzického těla, v těle se jich nachází přes 100 bilionů a každá "tančí".
Jedná se tedy o masáž buněk.

Zvukem tělo uvádíme znovu do rovnováhy a navozujeme zpátky jeho harmonické vibrace. Tělo je vedeno k tomu, aby se šetrně uvolňovaly bloky a napětí. Zvuk a vibrace mají také schopnost přeměnit hluboce zakořeněné struktury v tělesné i duševní oblasti na pozitivní.

Nekonečné faktory, které nás ovlivňují ve vztazích, ve škole, v zaměstnání, naše denní vnitřní boje, stres … to vše přináší disharmonii a nerovnováhu. Oslabována je pak nejen aura, ale i fyzické tělo a tím jsme více náchylnější k nemocem.

Zvuková masáž napomáhá hlubokému uvolnění, které je nutným předpokladem pro duševně – tělesné léčení. Člověk zapomíná na starosti všedního dne. Dech se zklidňuje a nastává relaxační stav alfa. Dostavuje se stav harmonie a disharmonie těla se uvolňuje.

Při zvukové masáži jsou na tělo pokládány různé velikosti tibetských misek. Zvuk misky se přenáší do těla a tím vzniká příjemná vibrace.

Je-li tělo bez bloků, vibrace neomezeně vtéká přes misku do těla a vystupuje přes prsty a konečky vlasů. Naše tělo ale zpravidla nějaké bloky má. Jsou-li hlubší, často je cítíme i na fyzické úrovni jako např. bolesti kloubů či napětí. Měkké vibrace misek bloky odstraní.

Jemná masáž miskami řeší i bloky jako zatvrdnutí, napětí či stagnaci energie a to kdekoli v těle a toto oslabení vibrací zvuku uvolňuje.

Slovy se nedá pocit při a po masáži popsat. Musí se zažít.

Každé ošetření má individuální průběh. Terapeut vždy pozná, kde energie stagnuje a tím směrem vede odblokování.

V čem může masáž pomoci?

 • rychle navodí pocit hlubokého uvolnění, hluboká relaxace těla i duše
 • myšlenkové opuštění problémů
 • hlubokým uvolněním se řeší bloky a napětí v těle
 • jemná masáž a harmonizace každé jednotlivé buňky těla
 • pozitivní ovlivnění sebevědomí, kreativity a tvůrčí síly
 • posílení sebeléčících schopností a vrácení radosti ze života
 • řešení bolestí šíje a napětí v ramenou, uvolnění napětí z oblasti zad
 • odstraňování bolesti hlavy
 • upravuje zažívání, trávení
 • umožňuje lepší, hlubší dýchání
 • zlepšuje koncentraci
 • odblokovává, energeticky nabíjí čakry a harmonizuje je
 • ……… a mnoho dalšího

Doba ošetření – cca 50 minut masáž + konzultace, relaxace (celkem cca 1 hodina)

Oděv: doporučen je volný pohodlný oděv, teplé měkké neškrtící ponožky.

Cena ošetření: 650 Kč (27 Euro) / 60 minut.

Terapeut: Milan Kreeon, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel: 607 112 056

Místo konání: Relaxační centrum Země andělů, více viz. kontakty.

Zvukovou masáž lze využívat jako pravidelnou prevenci v rámci zdravého životního stylu. Zvuková masáž nenahrazuje lékařské ani psychoterapeutické ošetření a nemůže za něj být ani považována.