Výjimečná místa Země

březen 05, 2019

Panská skála, Česká republika, 597 m n. m.

Marketa Selinijana Napsal(a) 

 

V Českém středohoří se nachází zajímavá čedičová skála, kterou známe z pohádky Pyšná princezna. Její tvar připomíná varhany v kostele. Některé kamenné sloupce dosahují délky až 15 metrů, jsou široké 20 - 25 cm a mají pěti až šestiboký tvar. Vytvořilo je magma, které se ve druhohorách z hloubky 30 metrů nedostalo až na povrch, ale pomalu tuhlo pod povrchem. Skála byla v 18. a 19. století lomem na sloupkový čedič a část z ní je tedy odtěžená. Pod skálou tak vzniklo jezírko.  Čedič se vyvážel do zemí Beneluxu na stavbu přímořských hrází. I přes těžbu si skála zachovala svůj půvab, krásu a energii a díky těžbě získala svůj dnešní vzhled. Patří k národním přírodním památkám. Je nejstarší geologickou rezervací v ČR a jednou z nejstarších v Evropě vyhledávanou i geology ze zahraničí. 


Ročně skálu navštíví tisíce turistů. Z vrcholu je krásný výhled na okolní krajinu, a je snadné se zasnít. 


Ke skále se váže smutná pověst. Na skále stál malý hrad, který vlastnil zlý pán a jeho dobrotivá žena. Muž zabil několik lidí a upsal svou duši ďáblu. Nakonec zabil i svou ženu. Po tomto činu hrad za temné a bouřlivé noci zachvátily plameny a propadl se do země. Ráno byly v propasti viděny černé sloupy. Proto někteří lidé tuto skálu nazývají dodnes Čertovy varhany. Je však důvod se bát? 

 

Poslechni si slova magnetického mistra Kryona k tomuto místu:

"Mnoho míst, která jsou vibračně zajímavá, jsou u lidí spojena s temnou minulostí a mají spíše vyvolávat strach než nabudit pozitivní dojem. Ne jinak je tomu i u tohoto místa. Místo, které je svou vibrací tak silné, že dokáže vytvořit kruh o průměru několika kilometrů, si jistě zaslouží pozornost nejednoho citlivého člověka. Jeho energie je inteligentní, citlivá, jemná a zároveň pevná ve své struktuře. Nezná výmluvy a kompromisy. Zná jasně svůj cíl. Je to energie, která člověka podporuje v jasném a přímém řešení. Když se spojíš s tímto místem, nebo ho fyzicky navštívíš, všimni si, že se zklidňují tvé myšlenky a ty vidíš svůj jasný cíl. Pomáhá ti v rozhodnutí jít cestou, kterou vnímáš pro sebe jako nejlepší. Tvá energie se rozpíná a spolupracuje s energií krajiny. Tvé Vyšší Já dostává prostor k tomu tě vést a ty máš tak možnost projevit úmysl svého srdce. 


Dopřej si zasnít se ve vibraci těchto skal. Nic neočekávej, jen se nechej vést sám sebou a užívej si pocit vzdušnosti a rozpínání. Vnímej, jak tě opouští bloky, které ti v uskutečnění tvých cílů a snů brání. Vše, co je součástí vibrace srdce, se může stát, když přistoupíš na to, že opustíš své chtíče a necháš vibraci srdce ve svém životě pracovat. Dopřej si relaxaci sám se sebou a napřim svou plavbu životem, kdy se tvé nitro dokáže z maličkostí inspirovat. Vnímej různorodost krajiny, vnímej znaky posvátné geometrie a přenes sám sebe do nekonečnosti inspirace vjemů, kterých je všude dostatek. Užívej si pocity spojení se se světlem svého Já, které ti umožní, aby tvá cesta životem byla příjemná.  .... "


Užij si tento energetický vjem a na závěr si uvědom své niterné spojení se Zemí. Energie místa je velmi silná a je možné, že tě odzemní. Vědomé uzemnění je tedy po tvém vibračním zážitku důležité.

 

Poznej krásy tohoto místa:

 

Foto © Marketa Selinijana, www.arantia.cz